Kinnisvara müük jahtuval turul

Jahtuval turul jääb ostjaid üha vähemaks, kuid omavahel konkureerivaid müügipakkumisi tuleb juurde. Et maaklerina objekte ära müüa, tuleb näha palju vaeva ning vältida mitmeid ohukohti: valesti hinnastamine, ebarealistlikud lubadused klientidele, ebalikviidsete objektide ülekaal maakleri portfellis, kliendisuhte halvenemine kui tulemusi pole, klientide keeldumine hinna langetusest jne. Kui müümata jäänud objektide arv kasvab liialt suureks, on oht, et maakleri motivatsioon edasi tegutsemiseks katkeb, tekivad finantsraskused (nii maakleril kui bürool) ja/või halvenevad suhted klientidega. Käesolev koolitus aitab leida uuenduslikke lahendusi, kuidas jahtuval turul edukalt kinnisvara müüa.

Ühepäevase koolituse sisu:

Kuidas tõsta oma portfelli likviidust jahtuval turul, et vältida ebaõnnestunud müüke ja ajakadu?

Igal maakleril on võimalik kontrollida oma portfelli üleüldist likviidsust. Üks olulisemaid strateegilisi otsuseid, mida maakler oma karjääris teha saab, on see, milliseid objekte ja turusegmente ta jahtida plaanib. Kui turg jahtub, on risk, et märkimisväärne osa maakleri portfellist muutub raskesti müüdavaks. Selles koolituse moodulis räägime, kuidas jahtida likviidsemat kinnisvara ja kuidas analüüsida objekti likviidsust enne müüki võtmist. See aitab maakleril vältida järsku tehingute arvu langemist kui turg jahtub.

Kuidas võita uusi kliente ilma, et peaksid andma ebarealistlikke lubadusi?

"Anna objekt mulle müüki, küll ma leian sulle selle või isegi kõrgema hinnaga ostja." Veel mõni aeg tagasi võis selle lubaduse najal võita uusi kliente ning ka edukalt tehingusse jõuda. Kuid jahtuval turul on selliste lubaduste andmine ohtlik, sest võib tekkida olukord, kus hinnastatakse valesti, ostuhuvilisi ei teki ning müüja hakkab süüdistama maaklerit müügi ebaõnnestumise eest. Kuid kliente on võimalik võita ka ilma ebarealistlike lubaduste andmist. Kuidas teha seda siis, kui sul ei ole õrna aimugi, mis võiks reaalne müügihind olla? Selles moodulis räägime, kuidas luua häid kliendisuhteid ilma riskita, et murrad kliendile antud lubadusi.

Kuidas müüjaga läbi rääkida, et saada objekt müüki õige hinnaga?

Kui maakleril ei õnnestu müüjat veenda, et objekti õige hinnaga müüki panna, tähendab see langeval turul  kaotatud aega ja kaotatud raha. Sujuvate tehingute asemel puutub maakler kokku pikale veninud müükidega, suure energiakuluga ja konfliktidega kliendisuhtluses. Kui aga maakler suudab oskuslikult müüjaga läbi rääkida ning juba alguses hinnad paika saada, väheneb energiakulu ja paljud tehingud saavad tehtud sujuvalt ning mõistliku aja jooksul. Selles moodulis õpime taktikaid, kuidas saada müüja nõusse, et alustada müüki optimaalse müügihinnaga.

Kuidas seisakus olevat objekti ära müüa?

Mõnikord ei ole objektile ühtegi ostuhuvilist. See võib olla tingitud valest hinnastamisest, madala likviidsusega asukohast (või objekti tüübist) või kehvast turundusprogrammist. Kui müük seiskub ja selle osas häid lahendusi ei leita, võib objekt jääda ostjata, mis tähendab, et maakler kaotab  aega, jääb ilma tehingutasudest ja kaotab kliendi usalduse. Selles moodulis räägime, mida teha, et seisakus olev objekt ära müüa.

Küsi pakkumist

Koolituse ajakava

9:45 Kogunemine ja kohv
10:00 Sissejuhatus ja koolituse algus
11:30 Paus
11:45 Koolitus
13:15 Lõunapaus
14:00 Koolitus
16:00 Koolituse lõpp

Tellija poolt oleks vaja

1. koolituse ruum koos laudade ja toolidega
2. tahvel koos tahvli paberirulliga (pabertahvel) ja 3 erinevat värvi markerit
3. projektor ja sein (et slaide näidata)
4. poke bowlid, pitsad või muu kompaktne lõuna, kui on soov, et rahvas saaks lihtsalt ja kompaktselt lõunat süüa (ilma, et peaks majast kaugele välja rändama).

Ühepäevase koolituse hind

Küsi ettevõttele pakkumist. Selleks kliki nupul "Küsi pakkumist".

Osalejate arv

Täpsema pakkumise saamiseks anna teada, kui suur oleks koolitusel osalejate arv.

Küsi pakkumist

Kahepäevase koolituse lisanduv sisu:

Kuidas määrata õige objekti müügihind langeval turul?

Langeval turul kinnisvara hinnastamine on raske. Ajaloolised graafikud näitavad, et majanduslanguse ajal langeb kinnisvara hind kiirelt. Kui alguses valesti hinnastada, siis iga järgmine kord, kui hinda korrigeerid, võib reaalne turuhind olla juba "eest ära jooksnud". Nii müüja kui maakleri jaoks tähendab see palju kaotatud aega ja raha. Müük võib ka täielikult ebaõnnestuda. Mis siis kui su kliendil on müügiga kiire? Selles moodulis räägime kuidas oleks nutikas hinnastada müügiobjekti, kui turuhinnad langevad.

Kuidas hoida kliendisuhet, kui objektile ostjaid ei ole?

Kuumal turul, kus maakleril on müüjale pidevalt häid uudiseid, on lihtne kliendisuhet hoida. Langeval turul aga nii palju häid uudiseid müüjatele ei ole. Mida teha kui juba mõnda aega ei ole ühtegi ostuhuvilist? Sellises olukorras saab oluliseks just maakleri oskus hoida kliendisuhet. Vastasel korral võib klient kiirelt kaotada usalduse ning edasine protsess muutuda tõeliseks vägikaikaveoks. Kõige hullemal juhul võib klient maaklerilepingu lõppedes otsustada maaklerit vahetada. Selles moodulis räägime kuidas hoida kliendisuhet ka "rasketel aegadel".

Kuidas mitmekordistada tõenäosust, et müüja on hinnalangetusega nõus?

Tihtipeale ei teki objektile ostuhuvilisi kuna müügihind on liiga kõrge. Ainus lahendus sellises olukorras on hinna langetamine. Mida aga teha siis, kui omanik ei ole hinna langetamisega nõus? Kui objekti müüakse turul, kus hinnad langevad, jääb sellisel juhul objekt tõenäoliselt müümata. Maakleri jaoks tähendab see kaotatud aega, kaotatud raha ning päeva lõpuks võib klient hakata maaklerit süüdistama, et objektile ostjat ei leitud. Selles moodulis räägime testitud ja toimivatest metoodikatest, kuidas saada omanik hinnalangetusega nõusse. Kui tänu sellele suudavad paljud büroo maaklerid mitmete seisma jäänud objektidega tehingusse jõuda, on aastane rahaline võit firma jaoks suur.

Milliseid võimalusi toob muutuv turg maaklerile?

Langev turg teeb maaklerile objektide müügi küll raskemaks, kuid ühtlasi loob see ka uusi võimalusi. Kuna jahtuval turul ei õnnestu müüjatel omal käel nii kergesti ostjaid leida, läheb maaklerteenus hinda. Need maaklerid, kes oskavad langeval turul tekkivaid võimalusi märgata ja ära kasutada, saavutavad suurema konkurentsieelise teiste maaklerite ees. Selles moodulis räägime uutest võimalustest ja sellest kuidas neid enda kasuks pöörata.

Küsi pakkumist

Koolituse ajakava

9:45 Kogunemine ja kohv
10:00 Sissejuhatus ja koolituse algus
11:30 Paus
11:45 Koolitus
13:15 Lõunapaus
14:00 Koolitus
16:00 Koolituse lõpp

Tellija poolt oleks vaja

1. koolituse ruum koos laudade ja toolidega
2. tahvel koos tahvli paberirulliga (pabertahvel) ja 3 erinevat värvi markerit
3. projektor ja sein (et slaide näidata)
4. poke bowlid, pitsad või muu kompaktne lõuna, kui on soov, et rahvas saaks lihtsalt ja kompaktselt lõunat süüa (ilma, et peaks majast kaugele välja rändama).

Kahepäevase koolituse hind

Küsi ettevõttele pakkumist. Selleks kliki nupul "Küsi pakkumist".

Osalejate arv

Maksimaalne koolitusel osalejate arv on 16. Minimaalset arvu piirangut ei ole.

Küsi pakkumist

Tagasiside minu koolitustel osalenud maakleritelt

Gert Nõgu: "Väga hästi üles ehitatud koolitus. Head näited elust enesest. Palju häid mõtteid ja tegutsemisviise sai. Kindlasti võtan arvesse neid."

Egle Selge: "Mulle väga meeldib just see, et tegemist ei ole lihtsalt tehnikate ja nippidega, mida leiab igast kinnisvara artiklist või usa maaklerite youtube videodest, vaid need on sinu poolt praktikas katsetatud, parendatud ja tulemusi toonud müügirelvad. On näha, et selle nimel on palju tööd tehtud, et need relvad õigesti kujundada ja tööle saada. Mul oli koolitusel mitu "ahaaa"-momenti, sest teoorias teadsin seda tehnikat, aga ei ole osanud õigesti praktikasse panna. Jätka samas vaimus, olen fänn!"

Jaak Otspere: "Väga asjalik ja vajalik koolitus. Sobib nii vanale maaklerile värskenduseks ja mõtete koondamiseks, kui alustavale maaklerile sihtide ja eesmärkide seadmiseks. Oluline on mainida, et Jüri koolitus on praktikult praktikule. Ta teab, millele tähelepanu juhtida, sest on ise asjas sees olnud. Soovitan soojalt kõigile."

Maarika Kaarepere: "Koolitus oli väga asjalik ja professionaalne. Oli palju tuttavat, aga samas oli hea see kõik üle korrata ning sain ka uusi nippe ning mõtteid. Suur aitäh!"

Küsi pakkumist

Indrek Rõõm: "Tänan suurepärase koolituse eest. Olen päris palju koolitustel käinud, kuid see oli klass omaette. Just need ideed olid hästi uuenduslikud. Suur tänu ka Jürile. Hakkan kindlasti kasutama."

Daniel Holdin: "Kindlasti väga vajalik koolitus, mida Jüri läbi viis ja mitte ainult maakleri töö juures vaid ka igapäevases elu, olgu see siis oma elukaaslane, sõber, lapsed jne. Väga meeldiv ja huvitav inimene. KEEP UP THE GOOD WORK!"

Talviki Puura: "Koolituse puhul meeldis see, et välja oli toodud maakleri ametit pidades ühed kõige olulisemad punktid/teemad. Koolitus oli väga kaasahaarav ning mõtlemapanev. Elulised näited tegid koolituse lihtsasti kuulatavaks ja kõik läbivad teemad olid väga tähtsad. Koolitusel käimine andis mulle väga palju motivatsiooni juurde. Tänane esmaspäev peale koolitust on mul hoopis tegusam kui eelmine esmaspäev. Sain väga palju olulist uut informatsiooni ning näpunäiteid/võtteid, kuidas teha oma tööd paremini kui seni. Lisaks tean nüüd, kuhu poole peaks oma töös edasi liikuma."

Keidy Nael: "Mulle meeldis, et see ei olnud tavapärane koolitus, kus koolitaja lihtsalt loeb slaididelt maha ja koolitatavaid ei kaasa. Oli väga tore, et saime kambaga oma mõtteid ja kogemusi rohkem jagada. Ning et sa ise samamoodi enda lugusid jagasid!"

Küsi pakkumist

Silver Käärik: "See et koolitusel tõid näiteid päris elu inimestest, lugusid nendest ja juhtumeid minevikust teeb koolituse ülimalt elavaks ja hästi lihtsalt kuulatavaks.    Lisaks see et vahepeal olid praktilised harjutused ja natuke suhtlust pinginaabriga on samuti ääretult vajalik. Isegi need kellel huvi nii palju ei ole, siis praktilise ülesande ajal ärkavad ka nemad üles, sest ülesanded olid huvitavad ja mõtlemapanevad. Peamine kasu, mis koolituselt sain, on teadmised maakleri karjääri alustamiseks. Sai nippe, kuidas kliendiga paremini suhelda. Kuidas paika panna enda fookus, et oleksin konkureeriv teiste maakleritega turul. Ning loomulikult on maakleri töös tähtis ka "mind set"  ja sain 1 lihtsa lause, mille järgi nüüd hakkan tegutsema."

Katerin Riit: "Mulle meeldis kõige rohkem see, et olime kaasatud aruteludesse. See paneb ise kaasa mõtlema ja - töötama ning koolituse materjal kinnistub paremini. Mida kasulikku koolituselt sain? Esiteks kindlasti motiveerib seda tööd tegema veel pühendumalt, et olla oma ala parim. Teiseks avardas oluliselt silmaringi selles valdkonnas ja tõi välja võimalusi ning töövõtteid, mida kasutades saada endale rohkem kliente ja ka olulisi turunduskanaleid, kus ennast reklaamida ja peamine - kuidas seda teha."

Silvia Zvirgzdins: "Mulle meeldis väga koolituse ülesehitus ja sellest saadud info. Tegemist oli üpriski pikkade koolituspäevadega, kuid huvitaval kombel ei tekkinud väga selliseid momente, kus pea on juba nii paks, et ei jaksa kaasa mõelda. Ehk siis koolitus oli väga hästi jälgitav ja kaasahaarav. Mulle meeldisid ka aktiivsed harjutused vahepeal, mis aitasid koolitusel õpitut kinnistada ning ka enda ajurakukesi liigutama panna. Ja muidugi positiivne vaib ja hea flow tegid selle asja üheks toredaks tervikuks. Koolitusel osalemine andis mulle hea ülevaate, kuidas olla veel parem maakler ning teha oma tööd hästi. Minu jaoks on oluline, et inimesed kellega tegelen, tunneksid et nad saavad enamat kui harjukeskmist maaklerteenust. Sain uusi mõtteid, mida enda töös edaspidi kasutada ja olla efektiivsem ning seejuures rahulolevam enda organiseerimises. Sain kinnitust, milliseid asju teen õigesti ja mida saaks veel arendada :)"

Karmen Jõks-Rannaste: "Koolitus oli väga meeldiv, sisuliselt ja ajaliselt väga hästi ülesehitatud. Harjutused panid
kaasamõtlema. Teistega jagatud ühised mõtted, seigad andsid julgust igapäevases maakleritöös.
Palju sai juurde uusi raamatuid, mida kindlasti hakkan lugema. Mõtteid tekkis mida kasutada ja kuidas oma aega paremini
planeerida. VÄGA SUURED TÄNUD KOOLITUS PANI MÕTLEMA JA PLANEERIMA, TEOSTAMA, ET
SAAVUTADA PAREMAID TULEMUSI!!"

Birgit Merelaid: "Antud koolituse puhul meeldis mulle enim see, et lisaks teoreetilisele poolele sain võimaluse rakendada ka praktilist poolt ehk koheselt läbi mõelda nt kliendibaasiga seonduv, müüginarratiiv, erinevad küsimused seoses maakleriga jne. Seega tuli neile ka kohene tagasiside ja seeläbi sai vajadusel teha läbi koheselt muudatused või hoopis kindluse, et mõtlen õiges suunas. Üksi neid koolituse järgselt kodus pusides ei oleks kindlasti tulemus olnud sama. Lisaks tegi minu jaoks koolituse väga meeldivaks iga teema juures reaalse elu näidete toomine ning seostamine erinevate enesearengu valdkondadega. Nii ei jäänud koolitus minu jaoks vaid ametipõhiseks, vaid pani end analüüsima ka inimese endana. Sealt omakorda jälle enesekindluse tõus ja enda kitsaskohtadega tegelemine, et neid oma töös positiivses mõttes rakendada. Samuti jäin väga rahule koolituse läbiviijaga, sest tundsin end mugavalt juba esimesest hetkest peale julgedes avaldada oma arvamust ning vajadusel küsida (arvestades ka sellega, et olen antud valdkonnas väga toores). Senine kogemus varasemalt puudub, sest olen pigem introvertne ega kipu sarnastes olukordades sõna võtma :)
Koolitus andis mulle juurde palju enesekindlust, et minu maakleri teekond saaks alata edukamalt ja kiirema hooga. Kuna kursus sisaldas ka nn negatiivseid näiteid erinevatest olukordadest jms keerulisemaid teemasid, siis ei tõmmanud seegi hoogu maha. Pigem andis mõista, et kõiksugu asju võib teele tulla, aga oluline on neist üht või teistpidi edukalt üle saada või lihtsalt seljataha jätta. Taaskord - enesekindlus. Veel sain mitmeid mõttekohti, kuidas tegeleda enesearenguga selliselt, et see mind maakleriametis toetaks. Seda alates oma tugevuste leidmisest, nendega tegelemisest kuni harjumuste ja eesmärkideni välja. Olen tänulik, et oma teekonna alguses sain võimaluse osaleda just nii mõnusalt koolitusel! :)"

Küsi pakkumist