• Black Instagram Icon

© 2020 by Jüri Preobraženski

Kes ma olen?

Koolitaja

Kui ma olin 28 aastat vana, sain väljakutseks 15-liikmelise Tallinnas tegutseva ettevõtte juhtimise. Minu soov oli ehitada üles talentidest koosnev maailmatasemel tiim ning saavutada meistritase meeskonna juhtimises.

Ühel päeval aga seisin silmitsi kriitilise probleemiga: mitu andekat inimest lahkus, müügikäive hakkas langema ning meeskonnavaim oli kustumas. Ettevõtte säilimine oli ohus ning kaalul oli minu kui liidri kompetents. Nagu paljud juhid sellises olukorras, kogesin ka mina frustratsiooni, segadust ning kahtlusi oma võimekuse osas. Veelgi ärevamaks tegi olukorra ka minu filosoofiline seisukoht: ükski inimene ei vääri demotiveerivat töökeskkonda.

Otsustasin olukorra lahendamisel keskenduda oma peamistele tugevustele, milleks on õppimine ning informatsiooni koondamine. Ma tahtsin leida kuldse metoodika, mis lahendaks korraga ära mitu muret: tugevdaks meeskonna töötahet, suurendaks tiimisisest usaldust, aitaks müügiesindajatel vormistada rohkem müüke, vähendaks kaadrivoolavust ning meelitaks ligi uusi talente. Sukeldudes juhtimisalasesse kirjandusse leidsin enda jaoks mitu mentorit, kelle etteantud plaani järgi hakkasin oma meeskonnas läbi viima muudatusi.

Lõpuks oli meie organisatsioonikultuur läbinud transformatsiooni. Inimeste entusiasm oli niivõrd kõrge, et töötajad tegid vabast tahtest tööd ka töövälisel ajal. Müügitiim purustas kuust kuusse rekordeid ning meie kõigi töönädalad olid täis rõõmu ja sisemist põlemist.

Sellest kogemusest leidsin mina aga enda tõelise kutsumuse: tuua inimesteni teadmised, mis aitaksid nende meeskonnal avastada oma tõeline elujõud ning seeläbi kogeda transformatsiooni. Ma tean, mis tunne see on, kui juhi õnnestumist varjutab taustal hirmutav mõte: "Kas ma ikka saan selle kõigega hakkama?" Just seetõttu teen ma täna seda, mida ma teen.